')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://bourselar.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}
آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
loading...
عنوان پاسخ بازدید توسط
6 980 showerdrain
0 87 showerdrain
0 133 sj-cup
0 160 jahan-fanar
0 179 mohsendelshad

چه کنیم ؟ بسیار مهم ! حتما تا آخر مطالعه فرمایید ! ( 26 دی)
این مطلب از زبان دوست عزیزمون قاسی است حتما مطالعه کنید و به تذکرهای اون عمل کنید ...در ادامه مطالب (نمایش برای همه)

سلام

 میدونم بعضی دوستان ناراحت هستند از دست سهم هایی که دارند و در واقع با منفی شدن و عدم رشد سهامی که خریدند ، نگران از دست دادن سرمایه شان هستند. باید بگم این روزها بازار مثبت و روبه رشدی نداریم. اکثر نمادها منفی هستند و شما فکر نکنید همه رفتند و شما جا ماندید. یکی از بدترین خصلت هایی که ما داریم این است که نگاه می کنیم به بازدهی و رشد قیمتی برخی نمادها و حسرت می خوریم که چرا ما این سهام را نخریدیم !

 اما حقیقت این است که اگر شما همان سهمی را که امروز سه برابر شده است ، خریده بودی تا الان صدبار فروخته بودی !درسته؟

 اگر فکر می کنید من اشتباه می گویم یک سر به گذشته بزنید و سهامی را که سه ،چهار ماه پیش داشتی نگاه کنید. ببینید کدامیک از آنها تا الان رشد نکردند؟ کدام یک کمتر از قیمتهای  خرید شما هستند؟

 می بینید که همه رشد کردند اما شما فروختید. چرا فروختید؟ چند نفر از شما ایران خودرو را در 120 تا 200 تومن فروخته و امروز با دیدن رشد ایران خودرو حسرت می خورد؟ چند نفرتان امروز با دیدن غشان در بالای 1000 تعجب می کنید و حسرت می خورید اما همین سهم را در 500 فروختید؟ غشان را در 300 سیگنال دادم! دوستی می گفت در 390 با 30 درصد سود فروخته! امروز داره حسرت می خوره که چرا و چرا و چرا...؟

این حسرت خوردن فایده نداره . تنها فایده ی از دست رفتن این فرصت ها فقط یک چیز است که آنهم با حسرت و افسوس خوردن از دست می رود! ! کسب تجربه

 حالا شما اسم دیگه ای بذار درس عبرت ، عدم تکرار دوباره اشتباهات، گزیده نشدن از یک سوراخ بیش از 80 بار

 سرزنش خود  ، افسوس خوردن ، حس انتقام گرفتن از بازار وتصمیم های عجولانه دیگر بدترین کار ممکن بعد از از دست رفتن فرصت هاست.

 یکی می گفت هر روز فرصت ها را ازدست دادیم رفت! گفتم این یعنی اینکه هر روز یک فرصت هست! فرصت هست که از دست می رود. فردا هم هست .پس فردا هم هست !نگران نباش.یادمه 7-8 سال پیش بود که پول جور کردم "باما" بخرم نتونستم چون بست و رفت دوسه برابر بالا باز بشه و همینطور هم شد! باور بفرمایید فکر می کردم دیگر این فرصت را تو خوابم هم نخواهم دید!!!!

 امروز نزدیک هشت سال از آن روز گذشته و من هرسال هشت بار که نه هشتاد بار از این فرصت ها را دیدم. برخی را گرفتم و برخی را فقط تماشا کردم. خیلی را هم ندیدم و از دستم رفت.

 پس باز فردا از این فرصت ها هست. پس نگران نباش. شبندر شد 7 برابر همه گفتند دیگه هیچ سهمی مثل شبندر نمیشه!

 هنوز حرفشان تمام نشده بود که شتران 75 برابر قیمت اسمی باز شد و بعد از چند روز بست و 14 برابر بالا باز شد.

 به چند ماه نکشید که واتی از 80 تومن رفت تا 900 تومن . چند روز بعد "کرمان" از 100 تومن رفت تا 1100 و..و.... ووو........ وتا امروز که سهمی نیست که چند برابر نشده باشد! پس امیدوار باش. فرداهم روز خداست! اگر تلاش کنی به پاداش تلاش و کوشش و پشتکارت می رسی.

 اما یادمان باشد باید تلاش کنیم. باید کار کنیم. و باید پشتکار داشته باشیم.

 وقتی می گوییم کار و تلاش ،منظور  کلنگ زدن نیست !آجر بالا انداختن نیست ! پخت و پز نیست ! ظرف شستن نیست! دنده عوض کردن   نیست 1 حتی پشت میز نشستن هم نیست ! حتی دستور دادن هم نیست ازهمه ی اینها سخت تر و سخت تر است ! می دانید چیست ؟ مطالعه!

 اگر فکر می کنید رسیدن به سود در بازار سخت است. اگر فکر می کنید معامله گری مشکل ترین کار دنیاست !پس بدانید مطالعه سخت ترین کار دنیاست. چون باید برای اینکه کار یاد بگیری و برای اینکه در کارخودت خبره بشی باید تمرین و تلاش کنی و تمرین و تلاش شما برای یادگیری خواندن کتاب ها ، کدال ، سایت های مختلف شرکت در کلاس ها و سمینارها و کسب اطلاعات بیشتر است که همه ی اینها یعنی مطاله. درواقع همه اینها با مطالعه معنی پیدا می کند.

 خداوند عادل است. طبیعت هم عدالت را رعایت می کند . پس انصاف نیست که  یک نفر که شب تا صبح تحلیل می کندف مطالعه می کند هزینه می کند ، مشاوره می گیرد و مشورت می کند ، اطلاعات بیشتری بدست می آورد و درکل کسی که تلاش می کند ضرر کند و کسی که می خوابد و با چشم های خواب آلود نه صبح بیدار می شود و سیستم را روشن می کند سود کند.

 یا شما بروی دنبال کارت و روزی ده دقیقه هم وقت نذاری سود کنی اما کسی که فقط برای اطلاعات بیشتر و یادگیری بیشتر تلاش می کند ضرر کند. این عدالت الهی نیست! البته من با دزدی ها و کلاهبرداری ها و سفته بازی ها کاری ندارم. خدارهم کاری ندارد! رهایش کرده به حال خودش و وای به حال کسی که خدا بی خیالش شود! وای به حال کسی که خدا کاری به کارش نداشته باشد! "بی خدا باش و هرچه خواهی کن"

 بله دوست من باید زحمت بکشی. باید تلاش کنی و باید یاد بگیری. باید در کارت تخصص داشته باشی وتا زمانی که این تخصص را بدست بیاوری باید آهسته حرکت کنی .باید هزینه کنی. این هزینه ها خود سرمایه گذاری است. همین کتاب تکنیکال را 5سال پیش 4000 تومن خریدیم الان شده بیست هزار تومن. همین برای بیان مطلب کافیست!

 این روزها بازار آرام و در واقع می توان گفت که منفی است.

 وقتی که شاخص کرور کروربالا می رفت خیلی از سهامداران از رشد سبدشان راضی نبودتدچه برسد به روزهای منفی شاخص.!

 این روزها شاخص با مقاومت محدوده 89000 درگیر است از مدت ها پیش این هدف را به عنوان مقاومت شاخص معرفی کرده بودیم .همانطور هم شد وشاخص دراین ناحیه به مقاومت رسید.این سطح بایدشکسته شود .منظورم این است که شکسته خواهد شد! در بدترین حالت شاخص با کمی افت دوباره به این مقاومت حمله خواهد کردباتوجه به ان تحلیل شاخص در موج 4 کوچک است که این موج باید در 85000 به پایان می رسید در بدترین حالت می تواند دراین محدوده علاف شود .درهرصورت بازار پس از طی این روزهای تقریبا ناخوب که عوامل گوتاگونی دارد ، به صعود خود ادامه خواهد داد.

 عواملی چون شایعه تغییرات مدیریتی در بورس – هدفمندی یارانه ها (دور دوم ) که منجر به افزایش بهای سوخت (حامل های انرژی) می شود و همچنین داستان نرخ خوراک پتروشیمی ها و عرضه های خصوصی سازی دراین روزها همه و همه دست به دست هم دادند تا بهانه ای برای ساختن موج اصلاحی 4 پیدا شود.

 آنچه مسلم است بازار طبق پیش بینی ،تا 92-93 هزار واحد باید برود تا موج 5را بسازد.اما این امر زمانبر است. یعنی تا اوایل سال اینده زمان لازم است.

 بهترین استراتژی در این روزها همان چیزی است که بارها و بارها گفتیم و یکبار دیگر می گوییم:

 درهیچ سهمی بیش از 25 درصد وارد نکنید. حتما حد ضرر تعیین کنید. درهر صورت 20درصد نقد باشید. فکر کنید از شنبه تا امروز بازار مثل روز یکشنبه بود! اگر اینطور می شد الان 20درصد کمتر از الان داشتیم. این 20درصد را بذارید تو حساب کارگزاری تان باشد.حتما دو سه سهم را بادید بلند مدت داشته باشید. سهمی داشته باشید که اگر افت هم کند لااقل در بلندمدت به سودآوری سهم امیدوار بود.

 سراغ سهام شرکتهای کوچک نروید.و همچنین با حرف هیچ کس سرمایه گذاری نکنید.

 اصول را رعایت کنیم و از خیال پردازی پرهیز نماییم. آهسته و پیوسته قدم برداریم و اهداف خیلی کوتاه مدت  را دور بریزیم.

 طولانی شد ببخشید حرفمان به درازا کشید

 مخلص کلام اینکه حسرت گذشته را نخوریم و با توکل به خدا و با تلاش و پشتکار و کسب مهارت و تجربه و اطلاعات و آگاهی بالا، به اهداف از پیش تعیین شده و به آرزوهای مادی و معنوی دست پیدا کنیم .

 به امید آن روز / به امید موفقیت و سربلندی همه مون

 

روز و روزگار خوش ( قاسی

تعداد بازديد : 682
بخش نظرات

کد امنیتی رفرش

منو کاربری