')); replace2=replace.replace(new RegExp('form','gim'),'div'); document.getElementById(Id_Rozblog_Comment).innerHTML='
'; } } xmlhttp.open("GET",'http://bourselar.ir/post/comment/'+CommentID,true); xmlhttp.send(); } function SM(strCode) {document.getElementById ('tex').value +=strCode;}
آخرين ارسال هاي تالار گفتمان
loading...
عنوان پاسخ بازدید توسط
0 49 sj-cup
0 72 jahan-fanar
0 101 mohsendelshad
0 114 mohsendelshad
4 727 mohsendelshad

با این بازار چه کنیم؟

بازهم منفی و بازهم ترس و استرس و .....درادامه مطالب..


سلام

بازهم منفی و بازهم ترس و استرس و .....

از این به بعد یک عادت بد را از سرمان بیرون کنیم. اگر همه این عادت بسیار بد را ترک کنند بازار به تعادل می رسد و آن اینکه فکر کنیم بازار یا باید صف خرید باشد و یا صف فروش!

دورروز پیش همه گفتند بازار برگشت! و حمله کردند به صف خرید. چون فکر می کنند که دیگر شاخص رفت تا بالای صدهزار! و امروز که منفی شد همه رفتند در صف فروش سهم هایی که دیروز در صف خرید گرفته بودند واین بدترین حالت ممکن برای یک بازار است.

اما اگر سه چهار بار دیگر بازار دو روز منفی و سه روز مثبت کند، دیگر به این قضیه عادت می کنیم.

حال باید چیکار کنیم؟ چون دیگر شاخص مثل چند ماه قبل یک سره مثبت نیست جمع کنیم بریم؟ قید این بازار را بزنیم؟

واقعیت این است که مشکل ما بازار نیست. مگر در بازار مثبت چند ماه قبل چکار کردیم که امروز دوباره انرا ارزو می کنیم؟ بازار در سال گذشته بهترین بازدهی تاریخ خود را برجای گذاشت و در این زمینه در جهان اول شد. ما چیکار کردیم؟ چند درصد سود کردیم؟

شما را نمی دانم اما چند نفری که به نوعی باما در تماس هستند خیلی راضی نبودند.حتی بودند کسانی که زیان کرده بودند!!!

پس مشکل از بازار نیست.

یک دانش آموزی دعا می کرد که معلم بمیره فردا مدرسه تعطیل بشه! از قضا معلم مرد. اما یک معلم دیگر را آوردند سرکلاس و این محصل تنبل دوباره رفت سر کلاس! باز دعا کرد که این معلم هم بمیره و باز این اتفاق افتاد و این بدبخت باز رفت سرکلاس. یکی گفت بچه جون دعا نکن معلم بمیره ، دعا کن بابات بمیره تا کسی ترا مدرسه نفرسته!!

حالا داستان ما همینه. این بازار مثبت باشه یا منفی. یک سهم بالا بره یا پایین! برای کسی که نمی داند چکار می کند بازار همیشه منفی است و برای کسی که درکار خود تخصص دارد بازار منفی هم می تواند قابل تحمل باشد( البته جو منفی که در بازار ما سراسری می شود فرق دارد چون همه را زمینگیر می کند ).

مخلص کلام بنده این است:

دوستان گلم! از این به بعد یک بازار سراسر مثبت و کاملا صعودی نخواهیم داشت.

در کلاسی که داشتم در مبحث روندها ، هرچه گشتم یک نمونه از روند منفی نشان دهم پیدا نکردم!! در یکسال اخیر حتی یک سهم را در روند کامل نزولی ندیدم که یک نمونه به بچه ها نشان دهم اما همینجا به شما قول می دهم که تا چند ماه اینده به راحتی می توانیم روند های منفی را ببینیم.

در یکسال اخیر از هر ده خرید شما احتمالا هشت خرید با سود همراه بود اما در یکسال اینده از هر ده انتخاب چشم بسته شما ممکن است 5تا یا چهار سهم با سود همراه باشد. پس از این به بعد باید با چشمان باز خرید کنید.

چند هفته ای هست که این را می گویم. بازار سهام در موج سوم بود که به اتمام رسید. موج یک راهرو هست که شمارا به پای موج 3 که اسانسور است می رساند اکنون از آسانسور پیاده شدیم و باید از راه پله ها بقیه مسیر را برویم. نکته مثبت این است که هنوز روبه بالا خواهیم رفت و تا طبقه آخر با اسانسور نرفتیم و چند طبقه ای دیگر مانده و نکته منفی اینکه باید از راه پله برویم .

این بهترین تشبیهی بود که می توانستم گذشته و آینده را با آن بیان کنیم. وقتی رسییدیم به انتهای موج پنجم داستان فرق می کند.

آنجا دیگر به طبقه آخر می رسیم و کار سخت دیگری داریم. باید طبقات بعدی را بسازیم. باید کمی استراحت کنیم و اگر شهرداری جواز دهد طبقات بالایی را می سازیم و بالاتر می رویم. اینجاست که خیلی ها شروع به برگشت به پایین می کنند و اول از راه پله و سپس با اسانسور بر می گردند به طبقه همکف که ممکن است باز آنجا با دیدن دوستانشان که تازه می خواهند یک حرکت جدید را شروع کنند برگردند و یا ممکن است آنها را نیز پشیمان کنند و برگردانند به خانه هایشان و خودشان هم بروند سراغ کارشان.

بگذریم از این تشبیهات و مثالها.

یک بار بدون تعارف به شما می گویم اگر فکر می کنید می توانید دراین بازار بمانید و سود کسب کنید و اگر به ماندن در بورس علاقه دارید و یک کلام فکر می کنید بورس جای شماست ، بسم الله ....

بروید دنبال آموزش ، اطلاعاتتان را بالا ببرید و دریک جمله تخصص تان را بالا ببرید و بمانید.

اما اگر به هر دلیلی فکر می کنید که راه را اشتباهی امده اید و تا امروز نتوانستید آنطور که می خواستید عملکرد داشته باشید، اگر وقتی وارد بورس شدید تازه فهمیدید که اینجا جای شمانیست، اگر توانایی ، علاقه  و دیگر پارامترهای لازم برای تبدیل شدن به یک معامله گر متبحر را ندارید ، جمع کنید و بروید دنبال کارتان .چند روز که شاخص بالا آمد و بازار مثبت شد و چند روز که سبدتان کمی بالا آمد بفروشید و بروید دنبال کارتان حتی منتظر نمانید که زیانتان را جبران کنید چون نمی توانید. شما وقتی در بهترین بازار زیان کردید در یک بازار معمولی نمی توانید سود کنید این را خودتان بهتر می دانید.

اگر می خواهی دربورس بمانی درست قدم بردار. برای کارت هزینه کن. عضویت ویژه بگیر ، مشاوره بگیر ،مطالعه کن با چند انجمن و همایش و گروههایی که می توانند به موفقیت شما کمک کنند همراه باش و دریک کلام وقت و انرژی و هزینه کن تا چند برابرش را بدست آورید.

وقتی که در مدرسه خواندیم که از یک تخم که کاشتند هفتاد تخم بدست آوردند دیگر یادگرفتیم که منظور فقط گندم نبود !! اگر تخم نیکی بکاری ،نیکی درو می کنی. اگر تخم عشق و محبت بکاری همان را درو می کنی. اگر وقت بگذاری و برای کارت زمان خرج کنی همان را درو می کنی. یکماه اگر کلاس بروی یکسال زودتر به هدفت می رسی. اگر صدهزارتومن هزینه کنی یک میلیون تومن برداشت می کنی.

اینها واقعیت است. یا باید تلاش کنی و هزینه کنی یا اینکه باید صبر کنی تا تجربه همه را به شما ثابت کند.

دوست من یا برو دنبال کاری که تخصص داری یا بمان و دراین کار تخصص بدست بیار.

این تمام حرف من است.


نوشته شده توسط قاسی نوشته های تحلیلی

تعداد بازديد : 671
بخش نظرات

کد امنیتی رفرش

منو کاربری